Ders Başı

Eğitim, Ders Notları, Konu Anlatımı ve Ödev Sitesi

MEB’de E-ETÜT Projesi, YGS ve LGS Sınavlarına Destek

Bakanlığımızın E-ETÜT Projesi başladı

Bakanlığımız bilgi işlem grup başkanlığının pilot bölge olarak seçtiği Samsun ili genelinde 12.sınıf öğrencilerinin YGS ve LGS sınavlarına destek olmak amacı ile başlattığı E-ETÜT projesi eğitime fırsat eşitliği getirmesini amaçlanmaktadır.

Bu nedenle Matematik ve Kimya dersleri 23/01/2012 tarihinden itibaren

24/06/2012 tarihine kadar haftada 3 gün Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri saat 18:00 dan 21:00 a kadar canlı olarak web den verilecektir.
  •  “E-Etüt Projesi” ile canlı YGS ve LGS hazırlık derslerine katılabilmek için; . Evinde veya başka bir ortamda bilgisayarı bulunan aynı anda internet imkânına sahip 12.sınıf öğrencileri için “Matematik” ve “Kimya” alanında YGS ve LGS üniversiteye hazırlık dersleri verilmektedir, E-Etüt sistemine girebilmek için bilgisayar ve internet imkânının yanı sıra öğretmene soru sorabilmek için bir tane kulaklıklı mikrofona, dersleri duyabilmek için de hoparlöre ihtiyaç duyulmaktadır, Kulaklıklı mikrofona sahip olmayan öğrencilerimiz dersleri takip edebilir ancak sesli soru soramaz, yazılı sorular sorabilirler.
  • Sisteme giriş adresi http://konferans.meb.gov.tr/samsunetut/ şeklindedir, internet web tarayıcınıza bu adresi yazarak veya İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün resmi web sayfasındaki ilgili linke tıklayıp web sayfasına ulaşılabilmektedir.
  •  Açılan web sayfasında bulunan “Misafir olarak gir” seçenek düğmesine tıklanır.
  • Açılan metin kutusuna derse katılacak öğrencimiz İlçesini – Adını ve Soyadını – Okulunu yazarak “Odaya Gir” düğmesine tıklayacaktır.
  • Öğrencimiz “e-Etüt” odasında canlı olarak ders anlatan öğretmenimizin izin verdiği ölçüde, sohbet kutusuna sormak istediği soruları yazarak veya “Söz hakkı iste” düğmesine tıklayıp öğretmenin izin vermesiyle sorusunu kulaklıklı mikrofon aracılığıyla sorabilecektir.
  • “E-etüt” odasının kullanımı ile ilgili daha fazla bilgiye; http://kursiyernet.meb.gov.tr adresinin sol tarafında bulunan “Adobe Kategorisi” ne tıklayıp altındaki “Adobe Connect”e tıklayarak ulaşabilirsiniz.

08 Şubat 2012 - Posted by | Matematik Dersi, MEB | , , , , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: